پرتال درمان اختصاصی طب سنتی - طب سنتی

منوی اصلی
سامانه تشخیص بیماری و تجویز دارو

آیا می دانید چگونه می توانید بیماری خود یا عزیزانتان را تشخیص و برای آنها دارو تجویز کنید؟

 

این سامانه براساس  نظریه تدبیر و درمان شیخ اجل ابوعلی سینا و ترکیب ماتریسی اطلاعات مندرج درپایگاه های گیاهان دارویی ، بیماریها و خصوصیات اختصاصی ادامه مطلب

ورود به سامانه
آیا می دانید
۱۳۹۴/۱۱/۱۳ تعداد بازدید: ۴۸۷۲۱۶

شیخ اجل ابن سینا و شاگردان ایشان در طول بیش از یک هزار سال تجربیات گران سنگی در باره تشخیص جنسیت جنین دختر در اختیار ابناء بشر و خصوصا ایرانیان قرار داده است و بدینوسبله شمه ای از آنها را جهت ملاحظه کاربران عزیز بشرح زیر عرضه می نمائیم :

1-    چنانچه جنین بد حال و مریض شود و احوال مادر بدتر از جنین گردد ،در اینصورت تشخیص جنین دختر می باشد.
2-    اگر رنگ چهره و رخساره زوجه تیره تر شده ، میل جنسی به نزدیکی بیشتری یابد و اعراضش از زوج خود کمتر شود، یکی از علایم جنین دختر است .
3-    از دیگر علائم دختر بودن جنین در بارداری اینست که علامت آبستنی نخست در پستان چپ پدید آید و پستان چپ حجیم ‏تر از پستان راست گردد سپس سر پستان ها تیره شده و تیرگی سر پستان راست بیشتر از پستان چپ می شود.
4-    مادر علاقه‏ اش به غذاهای تند بیشتر می شود و حرکت وی آرام تر می گردد.
5-    شکم کمتر برآید ، احساس سنگینی بیشتر در طرف چپ،  تکان خوردن جنین دختر پس از چهار ماهگی اتفاق می افتد، روی جنین به طرف شکم مادر ،در اکثر حالات حرکت جنین دختر بیشتر به جانب چپ متمایل است ، میل زیادی به نورس به دنیا آمدن دارد ، غالبا تولدش با سختی نسبی بیشتری مواجه است و قدرت کمتری برای عبور از مجرای رحم را دارد.
6-    بعد از گذشتن یکی دو ماه از بارداری ،مادر ویار موادی چون گل ،سنگ و ذغال را پیدا می کند.
7-    از ابتداء حمل افزایش اشتها ، بیحالی و سستی به مادر دست می دهد، لیکن پس از بزرگ شدن طفل این حالت رفع می شود. زیرا جنین دختر بیشتر از خون‏ و شیر مادر تغذیه  می‏ نماید.
8-   ادرار مادر سفید تر می شود، شیر مادر رقیق و جریان اندک شیر از پستانها جاری می گردد.

9-   چگونه بفهمیم جنین پسر است یا دختر ؟
 در هفته‏ های آخر حاملگی ،اندکی از شیر مادر را بر کف دست یا ظرفی بریزید و سپس شپشی را به داخل آن بیاندازید ، اگر شپش موفق شد خود را از داخل شیر بیرون بکشد جنین دختر است ، در غیر اینصورت جنین پسر می باشد.
10- اگر نبض دست چپ مادر پر و متواتر بود، هرگاه بخواهد برخیزد اعتماد به دست چپ کند و با کمک آن بلند شود، پوست کف دست وی به سبزی زند، این امکان هست که دست و پای نوزاد دختر شبیه به مادرش بشود.
11-    برای تشخیص جنسیت جنین ممکن است بتوانید از تعداد ضربان قلب وی به جنسیت آن پی ببرید. اصولا ضربان قلب جنین دختر  بیشتر از 140 مرتبه در دقیقه می باشد.
12-    اگر مادر هنگام  حرکت نخست پای چپ را حرکت دهد و حرکات چشم چپ او زودتر باشد از دیگر علایم دختر بودن جنین است.
13-    دختر یا پسر بودن جنین  بستگی به این دارد که اگر مقداری نمک روی سر زن حامله بریزید و بعد موهای او را شانه کنید ؛ چنانچه نمک در لابلای موهای زن حامله گیر کند و بیرون نریزد، دختر می ‏زاید و اگر نمک ها بیرون بریزند مادر صاحب فرزند پسر خواهد شد.
14-   می توانید قبل از خواب مخلوط  پودر زرآوند و عسل را در دستمال استریل سبزی ریخته و حمول (شیاف در فرج) کنید، ناشتا بوده و تا میانه روز هیچ غذائی نخورید، پس اگر آب دهان تلخ شود، نشان دختر بودن جنین است و اگر طعمی پدید نیاید نشان آن بود که زن نازا می باشد.
15- هنگام ولادت دختر درد زایمان از ما بین ناف و فرج شروع می گردد.

 

 

  • - منبع: ذخیره خوارزمشاهی ج‏2 ، خلاصه التجارب ، طب اکبری ج‏2 ، راهنمای داروهای تندرستی و طب در دوره صفویه
کلمات کلیدی :
google plus google plus facebook twitter   share

مطالب مشابه


کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به پورتال درمان اختصاصی طب سنتی می باشد
پیاده سازی پورتال و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک