سامانه تشخیص بیماری و تجویز دارو

آیا می دانید چگونه می توانید بیماری خود یا عزیزانتان را تشخیص و برای آنها دارو تجویز کنید؟

 

این سامانه براساس  نظریه تدبیر و درمان شیخ اجل ابوعلی سینا و ترکیب ماتریسی اطلاعات مندرج درپایگاه های گیاهان دارویی ، بیماریها و خصوصیات اختصاصی ادامه مطلب

ورود به سامانه
سایر گیاهان مشابه
گیاهان دارویی
حنظل

حنظل

خواص درمانی
* از خواص حنظل برای رفع سوء مزاج های زیر استفاده می گردد؛ 1- نوشیدن دمکرده پودر حنظل پادزهر مار است و در خنثى کردن سم عقرب بهترین پادزهر است‏ . 2- چنانچه مقدار 2 گرم از روغن حنظل را با یک لیوان آب گرم(ادامه مطلب)
* از خواص حنظل برای رفع سوء مزاج های زیر استفاده می گردد؛
1- نوشیدن دمکرده پودر حنظل پادزهر مار است و در خنثى کردن سم عقرب بهترین پادزهر است‏ .
2- چنانچه مقدار 2 گرم از روغن حنظل را با یک لیوان آب گرم بخورید، بسرعت انگل ‏ها را کشته و دفع مى ‏نماید.
3- در افراد بالغی که رعایت موازین به
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
مشخصات
حنظل چیست ؟ حنظل یکی از گیاهان دارویی است که در طب سنتی بکار برده می شود و داراری مشخصات زیر است؛ گیاهى است از خانواده ‏Cucurbitaceae ، چندساله. ساقه‏ هاى آن گسترده روى زمین و یا پیچک ‏دار و بالاروند(ادامه مطلب)
حنظل چیست ؟
حنظل یکی از گیاهان دارویی است که در طب سنتی بکار برده می شود و داراری مشخصات زیر است؛
گیاهى است از خانواده ‏Cucurbitaceae ، چندساله. ساقه‏ هاى آن گسترده روى زمین و یا پیچک ‏دار و بالارونده. برگ هاى آن متناوب، بسیار بریده و داراى بریدگى ‏هاى ثانوى و در نهایت کناره‏ برگ ها نیز ب
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
ترکیبات شیمیایی
در شحم یا گوشت میوه مواد آلفاالاترین- روغن تلخی به نام سیت‏بیتول- مخلوطی از چند اسید چرب- سیترولیک اسید- سیترولن- سیترولین- گلوک وز- یک فیتوسترول- آلفا پینوسترول- هنتریاک ونتان- مواد آلبومینی- نمک (ادامه مطلب)
در شحم یا گوشت میوه مواد آلفاالاترین- روغن تلخی به نام سیت‏بیتول- مخلوطی از چند اسید چرب- سیترولیک اسید- سیترولن- سیترولین- گلوک وز- یک فیتوسترول- آلفا پینوسترول- هنتریاک ونتان- مواد آلبومینی- نمک وجود دارد
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید) `
ملاحظات و طرز تهیه
* طرز تهیه و مصرف پودر حنظل:باید در سائیدن گوشت خشک داخل میوه حنظل بسیار بکوشید. زیرا کمترین تکه ‏اى که به دشوارى به چشم دیده مى ‏شود همینکه در معده با رطوبت برخورد نماید سفت شده و به پیرامون (ادامه مطلب)

* طرز تهیه و مصرف پودر حنظل:
باید در سائیدن گوشت خشک داخل میوه حنظل بسیار بکوشید. زیرا کمترین تکه ‏اى که به دشوارى به چشم دیده مى ‏شود همینکه در معده با رطوبت برخورد نماید سفت شده و به پیرامون معده و پیچ ‏و خم روده چنگ می زند و ورم بدنبال دارد.

سپس آب عسل ب
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)

پرهیزات و مضرات
- نباید پوست و تخم حنظل را بکار ببرند و اگر بوته‏ اى تنها حنظلی ثمر داشته باشد نباید آن را به کار گرفت زیرا در این صورت سم قاتل است. - مسقط جنین و قاتل جنین است . - استعمال بصورت تنقیه بچه‏ ها مضر ا(ادامه مطلب)
- نباید پوست و تخم حنظل را بکار ببرند و اگر بوته‏ اى تنها حنظلی ثمر داشته باشد نباید آن را به کار گرفت زیرا در این صورت سم قاتل است.
- مسقط جنین و قاتل جنین است .
- استعمال بصورت تنقیه بچه‏ ها مضر است.
- حنظلى سبز رنگ نیمه سمى است و در مصرف آن لازم است دقت کافى مبذول گردد .
-
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
منابع
گیاهان دارویى و نحوه کاربرد آنها براى بیماریهاى مختلف در طب سنتى ، المنصوری فی الطب ، قانون (ترجمه شرفکندى) ج‏2 ،ریاض الادویه ، تحفة المؤمنین ج‏1 ، مخزن الأدویه ،دائرة المعارف بزرگ طب اسلامی ج‏3 ، اس(ادامه مطلب)
گیاهان دارویى و نحوه کاربرد آنها براى بیماریهاى مختلف در طب سنتى ، المنصوری فی الطب ، قانون (ترجمه شرفکندى) ج‏2 ،ریاض الادویه ، تحفة المؤمنین ج‏1 ، مخزن الأدویه ،دائرة المعارف بزرگ طب اسلامی ج‏3 ، اسرار گیاهان دارویى
کلمات کلیدی
google plus google plus facebook twitter   share
ما را در فیسبوک دنبال کنید... کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به پورتال درمان اختصاصی طب سنتی می باشد
پیاده سازی پورتال و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک