پرتال درمان اختصاصی طب سنتی - طب سنتی

منوی اصلی
سامانه تشخیص بیماری و تجویز دارو

آیا می دانید چگونه می توانید بیماری خود یا عزیزانتان را تشخیص و برای آنها دارو تجویز کنید؟

 

این سامانه براساس  نظریه تدبیر و درمان شیخ اجل ابوعلی سینا و ترکیب ماتریسی اطلاعات مندرج درپایگاه های گیاهان دارویی ، بیماریها و خصوصیات اختصاصی ادامه مطلب

ورود به سامانه
مطالب
۱۳۹۳/۱۰/۱۸ تعداد بازدید: ۱۶۷۵۰

"انسان تنها مخلوق با شعوری است که می تواند هوشمندانه خود را معالجه نماید. "

تدبیر و درمان از نظر شیخ اجل ابوعلی سینا

 

در این سامانه با کمک نظریه ابوعلی سینا درخصوص معالجه بیماریها که در حال حاضر قویا در عرصه سلامت بعد از 1000سال هنوز بی رقیب می باشد، درمان از راه دور یا  Telemedicine به مدد تکنولوژی روز صورت می پذیرد.

آنچه تلاش شده که در این سامانه به آن دسترسی پیدا شود ، همان نظریه دانشمند بزرگ ایرانی شیخ الرئیس ابوعلی سینا درخصوص معالجه بیماری ها در طب سنتی یا باصطلاح "اصلاح سوء مزاج" مریض می باشد که بیش از یک هزار سال تجربه پزشکی را توشه راه خود نموده  است.

 

نظریه معالجه ابوعلی سینا در کلام، بسیار ساده ولی در عمل، بسیار پیچیده خود را نشان می دهد و آن عبارتست از :

                                              "تدبیر به عین و درمان به ضد"

که در این سامانه زیر بنای تئوریک معالجه از راه دور (Telemedicine) توسط هوش مصنوعی قرار گرفته است.

بطور اجمالی نظریه شیخ الرئیس بشرح  زیر است:


1- تدبیر به عین:

  تدبیر به عین عبارتست از تجویز گیاهان دارو ئی که مزاج آنها مطابق مزاج مریض است و خصوصیت  بارز داروهای گیاهی ضد مزاج بیماری است.

  مثلا  کسی که مریض شده و مزاجش گرم است باید در مرحله اول داروی گرم و ضد ماده بیماری زا بخورد، در محیط گرم زندگی کند، حرف ‌های گرم ، با انرژی مثبت و با محبت بزند. با انسان‌های گرم مزاج در ارتباط باشد، کارهای گرم مثل محبت، عبادت، کمک به دیگران... انجام دهد تا در این مرحله سیستم ایمنی یا قوه مدبره مریض بر علیه بیماری هشیار و  قوی و پر انرژی شود.
به همین علت خداوند متعال در عربستان خرما را آفریده است که افراد گرم مزاج در ابتدای بیماری بتوانند سریعا در آنجا با "خرما و مصلح آن" قوه مدبره خود را قوی‌ کنند، یا در شمال کشور خودمان در کنار دریا ، مرکبات را آفریده است تا ساکنین آنجا که عمدتا مزاج ژنتیکی سرد دارند بتوانند در ابتدای شروع بیماری ، سیستم ایمنی خود را با "مرکبات و مصلح آنها " تقویت کنند .
بعبارت دیگر اگر طبع ژنتیکی کسی صفراوی بود ولی از نظر بیماری دچار غلبه بلغم  مانند آرتروز شد ، بایستی در روزهای اول ،دوم و سوم معالجه ، با مصرف داروهای مناسب ، طبع صفراوی ژنتیکی خود را بر بدن حاکم  و سیستم ایمنی را برعلیه بیماری آرتروز هوشیار نماید .


2- درمان به ضد :

  درمان به ضد عبارتست از تجویز گیاهان دارویی که مزاج آنها ضد مزاج عارضه است و خصوصیت  بارز داروی گیاهی ، هماهنگ با مزاج دارو قابلیت مبارزه با عامل بیماری را دارد .

 بعبارت دیگر اگر فردی به هر دلیلی دچار بیماری بلغمی (آرتروز) شد، باید از روز چهارم ببعد، ضد مزاج بیماری دارو  بخورد تا درمان شود؛ مثلاً برای رفع بیماری بلغم مضر باید داروی "گرم و خشک" با خصوصیت بارز "ضد بلغم"  میل کند تا ماده عارضه مورد حمله دارو و سیستم ایمنی هوشیار شده قرار گیرد.

این روش درمانی مبتنی بر رژیم غذایی را روش مزاجی ، گیاه درمانی یا  herbal medicine می نامند.

 

شما می توانید ما را در کانال تلگرام طب سنتی به آدرس ذیل دنبال کنید:

 

https://telegram.me/telemediran

کلمات کلیدی :
google plus google plus facebook twitter   share

مطالب مشابه

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به پورتال درمان اختصاصی طب سنتی می باشد
پیاده سازی پورتال و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک