پرتال درمان اختصاصی طب سنتی - طب سنتی

منوی اصلی
سامانه تشخیص بیماری و تجویز دارو

آیا می دانید چگونه می توانید بیماری خود یا عزیزانتان را تشخیص و برای آنها دارو تجویز کنید؟

 

این سامانه براساس  نظریه تدبیر و درمان شیخ اجل ابوعلی سینا و ترکیب ماتریسی اطلاعات مندرج درپایگاه های گیاهان دارویی ، بیماریها و خصوصیات اختصاصی ادامه مطلب

ورود به سامانه
آیا می دانید
۱۳۹۴/۳/۳ تعداد بازدید: ۳۲۴۵

فیبرهای محلول موجود در هویج با اسیدهای صفرا پیوند می زنند وسطح کلسترول بد (LDL) را کاهش داده و نیز سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش داده و به کاهش لخته های خونی کمک میکند. مانع از بروز بیماری های قلبی و انواع سرطان ها می شود.

ویتامین A و آنتی اکسیدان های هویج محافظ پوست در برابراشعه خورشید (اما پوست تان را از سوختگی آفتاب محافظت نمی کند) و موجب سلامتی مو ، ناخن می شود.

سیستم تنفسی را در برابر عفونت ها و حمله های رادیکال های آزاد مانند میکروب های آسم محافظت می کند. هویج مانع از بروز زخم معده و دیگر اختلالات گوارشی می گردد ،در لوله گوارشی و همچنین رشد سلول ها ، تولید مثل حائز اهمیت است و با مقاوم کردن بدن در برابر عفونت های مختلف و افزایش تولید گلبول های سفید، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.هویج درمان کننده بیش از چهل نوع بیماری از جمله سنگ کیسه صفرا، بیماری های کبدی، سیفلیس و سل است.

 افرادی که هفته ای بیش از ۶ عدد هویج مصرف می کنند، نسبت به دیگران کمتر دچار سکته می شوند.  زیرا این ریشه گیاهی مقدار زیادی کاروتینوئید ، بتاکاروتین، آلفاکاروتین و لوتئین نیز در خود دارد که سطح کلسترول خون را کاهش میدهد .

از آنجائیکه  فیبرهای محلول موجود در هویج با اسیدهای صفرا پیوند می زنند وسطح کلسترول بد (LDL) را کاهش داده و نیز سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش داده و به کاهش لخته های خونی کمک میکند. مانع از بروز بیماری های قلبی و انواع سرطان ها میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

 

 


 

کلمات کلیدی :
google plus google plus facebook twitter   share

مطالب مشابه

نظرات

 نام:
 *نظر:
برای ثبت نظر خود باید ابتدا وارد سایت شوید،در صورتی که هنوز ثبت نام نکرده اید اینجــا را کلیک کنید.

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به پورتال درمان اختصاصی طب سنتی می باشد
پیاده سازی پورتال و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک