پرتال درمان اختصاصی طب سنتی - طب سنتی

منوی اصلی
سامانه تشخیص بیماری و تجویز دارو

آیا می دانید چگونه می توانید بیماری خود یا عزیزانتان را تشخیص و برای آنها دارو تجویز کنید؟

 

این سامانه براساس  نظریه تدبیر و درمان شیخ اجل ابوعلی سینا و ترکیب ماتریسی اطلاعات مندرج درپایگاه های گیاهان دارویی ، بیماریها و خصوصیات اختصاصی ادامه مطلب

ورود به سامانه
آیا می دانید
۱۳۹۴/۱۱/۱۶ تعداد بازدید: ۹۴۹۵۰

مهمترین راه درمان بیماری از نظر ابوعلی سینا راجع به تعیین جنسیت جنین در کلیات قانون ابوعلی سینا ذکر شده است حاصل این عبارات است که سبب پسر شدن؛ اسپرم گرم و غلیظ است که از بیضه راست مرد بعد از پاک شدن زن از حیض بطرف راست رحم ریخته می شود. بدین منظور می توان از روش های زیر بهره گرفت:


1) برای اینکه جنسیت جنین برای پسردار شدن تعیین گردد، می توان موقتا بیضه چپ مرد را بسته و نزدیکی ‏نمائید.
2) در شهرهای سرد، فصل زمستان و روزی که باد شمال می آید تعیین جنسیت جنین برای پسردار شدن بیشتر می گردد، زیرا حرارت طبیعی بدن به سمت داخل میل می ‏کند و در نتیجه اسپرم مرد گرمتر شده و با کمال قدرت تسلط بیشتری بر هورمون جنسی زنانه پیدا می‏ کند.
3) مرد می ‏تواند به مصرف مشک، زعفران و چوب صندل تازه بپردازد و فقط در صورتی با زن خویش همبستر شود که شدیدا میل جنسی در وی پیدا شده باشد.
4) باید اسپرم در مرد جمع شود تا بر هورمون جنسی زنانه غلبه داشته باشد ، مرد یک چند روز خویشتن را نگاه دارد چندان که اسپرم گرد آید و به رنگ آن قوام گیرد و معتدل شود.
پس از آن باید دو سه روز صبر کنند تا قوی ‏تر شود و میل جنسی صادق شود.سپس زن موضع مخصوص را با دارچین و زعفران در وقت‏ نزدیکی معطر گرداند.
5) اگر رابطه جنسی دراولین روز پس از قاعدگی تا روز پنجم  و یا از روز نهم تا روز یازدهم صورت گیرد،جنسیت جنین حاصله پسر می‏ گردد.
6) زن از فردای روز همبستری با شوهر می تواند صفرای خرس نر حل شده در شراب را به اندازه ‏ای که بتواند یک دانه لوبیا را بپوشاند بنوشد. به این ترتیب تعیین جنسیت جنین حتما پسر می ‏شود.
7) خوردن معجون خاصی به نام معجون سلامت کمک بزرگی به تعیین جنسیت جنین می کند.این معجون از ادرار و گرد سم بزکوهی، هلیله کابلی، ادویه، شکر و براده فولاد درست می ‏شود.
مصرف این معجون نه تنها تعیین جنسیت جنین راب برای به دنیا آوردن پسر تضمین می ‏کند، بلکه معالج برص نیز بوده و جوانی را به افراد مسن باز می‏ گرداند.
8) وقت نزدیکی و یا پیش از نزدیکی زوجه تخم انجدان یا آنغوزه میل کرده و شیاف کردن مایه پنیر خصوصا پنیرمایه خرگوش بعد از طهارت تعیین جنسیت جنین برای حمل پسر است.
فرزجه از شکر، سنبل الطیب ، خصیة الثعلب  یا دنبلان روباه، روغن بلسان ، روغن تخم رازیانه یا روغن سوسن نیز نافع بود.
9) مادر باید در سفره دیرتر از همه دست به غذا ببرد زیرا خوردن ته ‏مانده غذا موجب پیدایش و تعیین جنسیت جنین پسر می‏ شود،خوردن فادزهرحیوانی نافع آید و به حکم غذاهای لعابی جمله آن‏ ها پسر زایند.
10) اگر سبب نازایی اضافه وزن و چاقی باشد فصد و استفراغ کنند ، گرسنه کشیده ، ورزش زیاد کنند و نزدیکی بر هیئت راکع نمایند.
11) چنانچه نیروی جنسی زوجین ضعیف باشد، باید اقدام به برطرف نمودن ضعف نیروی جنسی نمائید ، عطرهای خوش بو بکار برده چون مشک ، زعفران و عود خام یا  عنبر و عود و قدری زعفران و طعام‏ ها موافق چون اسپیدبای کوفته و قلیله‏ نرگسی و زرده‏ تخم مرغ نیمرو و کرنج به شیر گاو و حریصه و گوسفند فربه و حلوای شکری و آنچه بدین ماند. داروهای گیاهی و معجون ‏ها مناسب میل کرده و در فصل سرما مثرودیطوس و دواء المسک بخورید.
12) مرد و زن نشاط و خوش‏دلی جویند و خوابگاه خوش و پاکیزه گزینند. در خانه را با عطرهای گرم معطر ساخته و نزدیکی وقتی کنند که شادمانه ‏تر باشند ، پیش از نزدیکی لختی عشق بازی کرده تا حریص شوند و در حال نزدیکی و ارگاسم هر دو به فرزند پسر بیاندیشند و صورت مردی مردانه و قوی اندام و تندرست یاد آرند و ساعتی بخسبند.
13) زن پسرزا دارای اندام درشت و کاملا سلامت بوده و اضافه شده است که این زن نیز اندکی زودتر از حد معمول، بلوغ پیدا می ‏کند و رگ ‏های بدنش برآمده نیست و  مدت پاکی او بیست و یک روز تا بیست روز بود.
14) باید زوجین از پرخوری و سوء هاضمه ،ترشی‏ ، بوی کافور ،مشروبات الکلی و مستی دوری جویند و آب سرد زیاد نخورند.

15)  اگر خانم ها پانزده دقیقه قبل از مقاربت دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک استکان آب حل کنند و با آن آب واژینال خود را بشویند، احتمال تعیین جنسیت جنین پسر یا نوزاد پسر بیشتر خواهد شد.

  • - منبع: مخازن التعلیم ، المنصوری فی الطب ،ذخیره خوارزمشاهی ج‏2 ،خلاصه التجارب ،طب اکبری ج‏2 ،راهنمای داروهای تندرستی و طب در دوره صفوی
کلمات کلیدی :
google plus google plus facebook twitter   share

مطالب مشابه

نظرات

 نام:
 *نظر:
برای ثبت نظر خود باید ابتدا وارد سایت شوید،در صورتی که هنوز ثبت نام نکرده اید اینجــا را کلیک کنید.

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به پورتال درمان اختصاصی طب سنتی می باشد
پیاده سازی پورتال و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک