پرتال درمان اختصاصی طب سنتی - طب سنتی

منوی اصلی
سامانه تشخیص بیماری و تجویز دارو

آیا می دانید چگونه می توانید بیماری خود یا عزیزانتان را تشخیص و برای آنها دارو تجویز کنید؟

 

این سامانه براساس  نظریه تدبیر و درمان شیخ اجل ابوعلی سینا و ترکیب ماتریسی اطلاعات مندرج درپایگاه های گیاهان دارویی ، بیماریها و خصوصیات اختصاصی ادامه مطلب

ورود به سامانه
آیا می دانید
۱۳۹۴/۶/۲۹ تعداد بازدید: ۴۷۵۶

بر اساس آخرین نظریات علمی سلول های عصبی مغز برای بررسی و انتقال اطلاعات با یکدیگر و با بخش‏ های دیگر در ارتباطند. این ارتباط بصورت جریان الکتریکی کوچکی است که از یک سلول به سلول بعدی انتقال پیدا می‏ کند.

چون سلول ‏های مغز به یکدیگر نچسبیده‏ اند، بین آنها یک فضای خالی کوچکی بنام سیناپس وجود دارد که توسط ماده شیمیائی خاص به نام" سروتونین" پر می‏ شود و انتقال جریان الکتریکی بین سلول‏ها را تسهیل می ‏کند.
سروتونین توسط خود مغز ترشح می‏ شود و با بالا رفتن سن و پیر شدن سلول های مغز ،ترشح سروتونین کاهش می ‏یابد و بدین ترتیب ارتباطات بین سلولی و انتقال اطلاعات دچار مشکل می ‏شود، که این مشکل بیشتر از همه در بخش حافظه و خاطرات نمود دارد.
بر اساس نظریه شیخ الرئیس ابن سینا آفریدگار تبارک و تعالی محل تفکر و تمیز را بخش میانی مغز با مزاج گرم‏ و تر قرار داده تا به قوت حرارت، افعال تفکر و تمیز حاصل ‏گردد.
لذا فراموشی به سبب سه علت عمده بشرح زیر پدید می آید:
الف -  بیشتر از غلبه بلغم بر بخش بازپسین مغز و کهولت سن عارض می گردد.
ب -در برخی مواقع سبب این بیماری سردی و خشکی مغز می باشد که ناشی از بخار دم سوخته یا بخار سودای سوخته می باشد که در بطن میانی مغز پدید می آید.
ج -گاهی فراموشی یا فساد خیال از غلبه صفرا بر مقدم مغز بروز می کند و عموما عروض فساد فکر دراین عارضه ناشی از استیلای حرارت مفرط بر اوسط مغز است.
جهت اطلاعات بیشتر می توانید به این آدرس مراجعه نمائید:

کلمات کلیدی :
google plus google plus facebook twitter   share

مطالب مشابه

نظرات

 نام:
 *نظر:
برای ثبت نظر خود باید ابتدا وارد سایت شوید،در صورتی که هنوز ثبت نام نکرده اید اینجــا را کلیک کنید.

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به پورتال درمان اختصاصی طب سنتی می باشد
پیاده سازی پورتال و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک