پرتال درمان اختصاصی طب سنتی - طب سنتی

منوی اصلی
سامانه تشخیص بیماری و تجویز دارو

آیا می دانید چگونه می توانید بیماری خود یا عزیزانتان را تشخیص و برای آنها دارو تجویز کنید؟

 

این سامانه براساس  نظریه تدبیر و درمان شیخ اجل ابوعلی سینا و ترکیب ماتریسی اطلاعات مندرج درپایگاه های گیاهان دارویی ، بیماریها و خصوصیات اختصاصی ادامه مطلب

ورود به سامانه
آیا می دانید
۱۳۹۴/۶/۲۳ تعداد بازدید: ۳۸۹۴

هنگامیکه از نام یک بیماری خاص برای جستجوی داروهای گیاهی استفاده می کنید ، ممکن است بیش از صدها گیاه بعنوان داروی پیدا و معرفی گردد. لذا انتخاب یک دارو از این مجموعه برای معالجه یک بیماری بخصوص ، کمتر از یک درصد شانس صحت و اطمینان در بر دارد...

 

بنابراین برای افزایش میزان درصد صحت اطمینان به دارو و بمنظور رسیدن به صحت مزاج  یا شفا که بمراتب فراتر از درمان و تسکین علائم است ،بااستفاده از روش Telemedicine یا درمان از راه دور باید مراحل زیر را انجام دهید تا بر اساس قواعد طب سنتی پس از مصرف آنها به صحت کامل برسید:

 

مرحله اول : برای چه کسی و با چه مزاجی دارو می خواهید؟

مصرف دارو برای افراد مختلف از لحاظ سن ، وزن ، فصل درمان ، جنسیت و مزاج متفاوت می باشد، لذا این عوامل محدود کننده تعداد معینی از داروها می باشند.

هنگامیکه یک کاربر بر روی این سایت ثبت می نماید ، عملا برای تجویز دارو توسط سامانه ترکیبی هوش مصنوعی ، این محدودیتها را اعمال می کند.


مرحله دوم : بر اساس چه علائمی باید به جستجو دارو بپردازید؟

تنها بر اساس یک علامت نباید به تشخیص بیماری بپردازیم ، زیرا بیماری های مختلف ممکن است علائم متشابهی داشته باشند. بنابراین لازم است برای محدود کردن بیشتر داروها ، پس از ورود به سامانه تشخیص و تجویز دارو  با استفاده از "جستجوی علائم بیماری" نسبت به تعیین نام بیماری اقدام نمائید.


مرحله سوم :  تشابه علامت بیماری با نام بیماری چگونه باید تفکیک شود؟

در بعضی موارد نام بیماری از نام علامت بارز بیماری اخذ شده است . بعبارت دیگر نام مرض با عرض یکسان است ، مانند سر درد که به عنوان یک علامت بیماری و نام بیماری است که به آن صداع نیز گفته می شود.

حال چنانچه در بخش "جستجوی علائم بیماری" مبادرت به تحقیق در مورد سر درد بپردازید ، انواع سر دردها را مشاهده خواهید نمود. با انتخاب یک یا چند علامت در این بخش شما می توانید نام بیماری خود را تعیین و تعداد داروهای قابل قبول را کاهش دهید.


مرحله چهارم :  آیا شدت بیماری و مدت بیماری را باید در تعیین دارو لحاظ کرد؟

مسلما هر چقدر بیماری شدیدتر و مزمن تر باشد، بهمین میزان دارو باید قوی تر و موثر تر انتخاب گردد.

هنگامیکه که کاربر در بخش "مشخصات اولیه" ، نام بیماری را تعیین می کند، پس از کلیک کردن بر روی فیلد علائم بیماری ، کلیه علائم آن ظاهر می شود.

با انتخاب دقیق علائم بیماری ، هرچقدر علائم بیماری بیشتر باشند، به همان نسبت شدت دارو بیشتر خواهد شد و بدین ترتیب از تعداد داروها کاسته و شانس صحت تاثیر آنها بیشتر می شود.


مرحله پنجم : آیا مزاج بیماری برای تجویز دارو اهمیت دارد؟

تاثیرات داروها بر اساس مزاج و خصوصیات بارز آنها می باشد که بر اساس مزاج بیماری تعیین می شود. بعبارت دیگر مزاج بیماری تعیین کننده مزاج دارو خواهد بود.

بنابراین برای سر درد یا صداع با مزاج های مختلف ، داروهای مختلفی نیاز است که این اختلاف معنی دار، می تواند درصد اطمینان به تعدادی از دارو ها را افزایش و از طرف دیگر تعداد آنها را بسیار محدود نماید.


مرحله ششم:  قصد ما از معالجه یک بیماری بخصوص چیست؟

ممکن است قصد درمان یک بیماری خاص تسکین یا عدم ادراک یک یا چند علامت باشد و یا اینکه بخواهیم به صحت مزاج کامل دسترسی پیدا کنیم . در اینصورت تعداد داروها کاملا محدود شده و در هر مرحله از معالجه برای رسیدن به صحت مزاج کامل تعداد 5-2 فقره دارو خواهیم داشت.


بر این اساس و با فرض صحت انجام کلیه مراحل در متد Telemedicine شانس صحت و اطمینان انتخاب دارو در حال حاضر در این سامانه بیش از 95% می باشد که بمرور زمان با افزایش تعداد داروها و بیماری ها بسمت 9/99 % میل خواهد نمود.

 

 

 

google plus google plus facebook twitter   share
نظرات

 نام:
 *نظر:
برای ثبت نظر خود باید ابتدا وارد سایت شوید،در صورتی که هنوز ثبت نام نکرده اید اینجــا را کلیک کنید.

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به پورتال درمان اختصاصی طب سنتی می باشد
پیاده سازی پورتال و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک