پرتال درمان اختصاصی طب سنتی - طب سنتی

منوی اصلی
سامانه تشخیص بیماری و تجویز دارو

آیا می دانید چگونه می توانید بیماری خود یا عزیزانتان را تشخیص و برای آنها دارو تجویز کنید؟

 

این سامانه براساس  نظریه تدبیر و درمان شیخ اجل ابوعلی سینا و ترکیب ماتریسی اطلاعات مندرج درپایگاه های گیاهان دارویی ، بیماریها و خصوصیات اختصاصی ادامه مطلب

ورود به سامانه
آیا می دانید
۱۳۹۴/۲/۱۹ تعداد بازدید: ۳۹۹۸

• در سن 100 سالگى 100% مردان در هنگام کالبدشکافى داراى سرطان پروستات هستند. • در سنین 80 تا 89 سالگى 66% و در سن 70 تا 79 سالگى 40% مردها به این بیمارى مبتلا مى‏ باشند...

ابتلاء به سرطان پروستات در سن 20 سالگی و حتی در 30 سالگی بسیار کمیاب است اما در حدود 40 سالگی به دو برابر و در دهه ‏های بعد بطور تصاعدی افزایش می‏یابد. سرطان پروستات در بیش از 80% موارد در مردان بالای 65 سال اتفاق می‏افتد.
هر اندازه سن شخص زیادتر باشد احتمال بیشتری برای ابتلاء به سرطان پروستات برای او وجود خواهد داشت، به‏ طور مثال در سن 100 سالگی 100% مردان در هنگام کالبد شکافی دارای سرطان پروستات هستند. در سنین 80 تا 89 سالگی 66% و در سن 70 تا 79 سالگی 40% مردها به این بیماری مبتلا می ‏باشند.
 لازم به ذکر است که علی‏رغم وجود درصد بالای این بیماری فقط 8% بیماران متوجه سرطان خود در زمان زندگی ‏شان می ‏شوند.
بطور کلی سرطان پروستات دارای کندترین پیشرفت ‏ها در بین سرطان ‏ها می ‏باشد. به عبارت دیگر پیشرفت سرطان پروستات در مردان، در مقایسه با پیشرفت سرطان پستان در زنان و یا سرطان روده‏ بزرگ، بسیار کندتر است و بطور معمول زمان لازم برای دو برابر شدن حجم تومور در سرطان پروستات 4 سال می ‏باشد.
اگرچه در بیشتر موارد سرطان پروستات از بخش خارجی این غده شروع می ‏شود ولی سلول‏ های سرطانی می‏ توانند از سایر نواحی پروستات نیز رشد کنند.

معمولا در مراحل ابتدایی و آغاز سرطان پروستات هیچ علامت خاصی ظاهر نمی‏ شود و فقط ممکن است بیمار متوجه ریزش ضعیف ادرار یا قطع و وصل آن و یا متوجه بروز مشکل در هنگام شروع یا اتمام ادرار شود و یا اینکه ممکن است فقط قدرت تخلیه‏ ادرار را از دست دهد.
همچنین این امکان وجود دارد که بیمار با داشتن علایم بزرگ ‏شدگی خوش ‏خیم پروستات بطور هم ‏زمان دارای سرطان غده پروستات نیز باشد.
واقعیت این است که بیشتر مردان در موقع مرگ مبتلا به سرطان پروستات هستند ولی علت مرگ همه‏ آنها سرطان پروستات نیست.

برای کسب بیشتر اطلاعات می توانید از آدرس زیر دیدن نمائید.

 

سرطان پروستات

 

 

google plus google plus facebook twitter   share
نظرات

 نام:
 *نظر:
برای ثبت نظر خود باید ابتدا وارد سایت شوید،در صورتی که هنوز ثبت نام نکرده اید اینجــا را کلیک کنید.

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به پورتال درمان اختصاصی طب سنتی می باشد
پیاده سازی پورتال و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک