سامانه تشخیص بیماری و تجویز دارو

آیا می دانید چگونه می توانید بیماری خود یا عزیزانتان را تشخیص و برای آنها دارو تجویز کنید؟

 

این سامانه براساس  نظریه تدبیر و درمان شیخ اجل ابوعلی سینا و ترکیب ماتریسی اطلاعات مندرج درپایگاه های گیاهان دارویی ، بیماریها و خصوصیات اختصاصی ادامه مطلب

ورود به سامانه
گیاهان دارویی
بادرنجبویه

بادرنجبویه

خواص درمانی
* خواص بادرنجبویه در طب سنتی و چگونگی استفاده آن برای رفع سوء مزاج در ضمن رژیم غذایی ؛ 1- محلول غرغره ضد تومور مغزی و درمان سکته مغزی: بادیان، گل سرخ، گلنار ، بادرنجبویه، بهارنارنج از هرکدام یک قاشق (ادامه مطلب)
* خواص بادرنجبویه در طب سنتی و چگونگی استفاده آن برای رفع سوء مزاج در ضمن رژیم غذایی ؛
1- محلول غرغره ضد تومور مغزی و درمان سکته مغزی:
بادیان، گل سرخ، گلنار ، بادرنجبویه، بهارنارنج از هرکدام یک قاشق غذاخوری، در 2 لیوان عرق نعناع، عرق آویشن، عرق مرزه، یکی یا همه اینها با هم‏ مخلوط کنید و
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
مشخصات
بادرنجبویه گیاهی علفی ، خودرو و پایا از تیره نعناعیان است و به اسم علمی ‏Melissa officinalis و از خانواده‏Labiatae که جنس ها و گونه‏ های مختلف دارد. شاخه‏ های زیادی دارد که از روی ریشه خارج می‏ شون(ادامه مطلب)
بادرنجبویه گیاهی علفی ، خودرو و پایا از تیره نعناعیان است و به اسم علمی ‏Melissa officinalis و از خانواده‏Labiatae که جنس ها و گونه‏ های مختلف دارد.
شاخه‏ های زیادی دارد که از روی ریشه خارج می‏ شوند، گل آن سفیدرنگ و ریشه آن در زمین می ‏ماند و هر سال مانند نعناع می‏روید. اما برگ های آن بزرگتر
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
ترکیبات شیمیایی
از نظر ترکیبات شیمیایی در اندام سبز این گیاه موادی مانند اسیداولئیک، سیترال، ژرانیول و رزماری اسید وجود دارد. این گیاه دارای اسانس روغنی فرار است که به عنوان منبع غنی از سیترال است. سیترال بوی تند لیم(ادامه مطلب)
از نظر ترکیبات شیمیایی در اندام سبز این گیاه موادی مانند اسیداولئیک، سیترال، ژرانیول و رزماری اسید وجود دارد. این گیاه دارای اسانس روغنی فرار است که به عنوان منبع غنی از سیترال است. سیترال بوی تند لیمویی دارد و معمولا ازمرکبات و از این گیاه گرفته می شود و در صنعت عطرسازی مصرف دارد.
همچنین در ب
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید) `
ملاحظات و طرز تهیه
*منضج صبحگاهی‏ ضد رطوبت :از مخلوط نیمکوب عناب ، زرشک آبی ، گل نیلوفر ، گل سرخ، پرسیاوشان ، بادرنجبویه ، بابونه و تخم کاسنی بطور مساوی انتخاب و یک قاشق غذاخوری از آن مخلوط را با 2 لیوان آب بجوشانید(ادامه مطلب)

*منضج صبحگاهی‏ ضد رطوبت :

از مخلوط نیمکوب عناب ، زرشک آبی ، گل نیلوفر ، گل سرخ، پرسیاوشان ، بادرنجبویه ، بابونه و تخم کاسنی بطور مساوی انتخاب و یک قاشق غذاخوری از آن مخلوط را با 2 لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان بماند. صاف کرده و در صورتیکه بیماری دیابت ن
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)

پرهیزات و مضرات
-از آنجا که روغن این گیاه عامل اصلی گیاه درمانی است، توصیه شده است که از مصرف خشک شده‌ گیاه خودداری و تازه آن استفاده شود. -خوردن آن برای افراد گرم ‏مزاج بدون مصلح مضر می باشد. - استعمال عرق آن برای(ادامه مطلب)
-از آنجا که روغن این گیاه عامل اصلی گیاه درمانی است، توصیه شده است که از مصرف خشک شده‌ گیاه خودداری و تازه آن استفاده شود.
-خوردن آن برای افراد گرم ‏مزاج بدون مصلح مضر می باشد.
- استعمال عرق آن برای زنان باردار مضر است و باعث اسقاط جنین می گردد.
-کاهش میل جنسی مفرط به سکس
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
منابع
دائرة المعارف بزرگ طب اسلامی ج‏1 ، اسرار گیاهان دارویی ، معارف گیاهی ج‏ 1 و مجموعه پیک شفا ج‏9
دائرة المعارف بزرگ طب اسلامی ج‏1 ، اسرار گیاهان دارویی ، معارف گیاهی ج‏ 1 و مجموعه پیک شفا ج‏9
کلمات کلیدی
google plus google plus facebook twitter   share
ما را در فیسبوک دنبال کنید... کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به پورتال درمان اختصاصی طب سنتی می باشد
پیاده سازی پورتال و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک