سامانه تشخیص بیماری و تجویز دارو

آیا می دانید چگونه می توانید بیماری خود یا عزیزانتان را تشخیص و برای آنها دارو تجویز کنید؟

 

این سامانه براساس  نظریه تدبیر و درمان شیخ اجل ابوعلی سینا و ترکیب ماتریسی اطلاعات مندرج درپایگاه های گیاهان دارویی ، بیماریها و خصوصیات اختصاصی ادامه مطلب

ورود به سامانه
گیاهان دارویی
بنفشه

بنفشه

خواص درمانی
* خواص بنفشه در طب سنتی 1-حضرت علی(ع) فرموده‌اند: دور سازید تب را با خوردن و پا شویه کردن با دمکرده بنفشه. 2-استفاده از دمنوش آن در صبح ناشتا و قبل از شام برای پاکسازی کبد ، آبسه کبد ،سیروز کبدی ،ورم(ادامه مطلب)
* خواص بنفشه در طب سنتی
1-حضرت علی(ع) فرموده‌اند: دور سازید تب را با خوردن و پا شویه کردن با دمکرده بنفشه.
2-استفاده از دمنوش آن در صبح ناشتا و قبل از شام برای پاکسازی کبد ، آبسه کبد ،سیروز کبدی ،ورم طحال ، سوء مزاج طحال ، خون و بافت ‌ها و درمان گرفتگی صدا مفید خواهد بود.
3-دمکرده آن
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
مشخصات
* بنفشه یکی از گیاهان دارویی است که در طب سنتی مصرف می شود و دارای مشخصات زیر است؛ گیاهی است از تیره بنفشه علفی و کوچک قد و در غالب نواحی ایران و بیشتر در نواحی کوهستانی و مرطوب و کم آفتاب می‏ روید (ادامه مطلب)
* بنفشه یکی از گیاهان دارویی است که در طب سنتی مصرف می شود و دارای مشخصات زیر است؛
گیاهی است از تیره بنفشه علفی و کوچک قد و در غالب نواحی ایران و بیشتر در نواحی کوهستانی و مرطوب و کم آفتاب می‏ روید گلها و برگهای این گیاه دارای آلکالوئیدی به نام ویولین همراه با مقداری اسید سالیسیلیک و مقداری ا
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
ترکیبات شیمیایی
مواد فعال آن شامل بنفشه دارای مقدار کمی اسانس با بوی مطبوع است و برگ آن نیز دارای مقدار کمی آنتوسیانین‏ می‏باشد. از ترکیبات فلاونوئیدی برخوردار است که در درمان بیماری سرماخوردگی و بهبود علائم آن اهم(ادامه مطلب)
مواد فعال آن شامل
بنفشه دارای مقدار کمی اسانس با بوی مطبوع است و برگ آن نیز دارای مقدار کمی آنتوسیانین‏ می‏باشد.
از ترکیبات فلاونوئیدی برخوردار است که در درمان بیماری سرماخوردگی و بهبود علائم آن اهمیت زیادی دارد.
در ریشه‏ و گل و برگ بنفشه سابونین ، مختصری از مرکبات سالیتسیل و ترکی
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید) `
ملاحظات و طرز تهیه
* طرز تهیه و مصرف دمکرده بنفشه:مقدار 15-10 گرم پودر گل بنفشه را در یک لیتر آبجوش بمدت 12 دقیقه دمکرده و مطابق دستور یا روزی سه مرتبه و هر مرتبه یک فنجان میل کنید. * طرز تهیه روغن بنفشه: روغن کنجد(ادامه مطلب)

* طرز تهیه و مصرف دمکرده بنفشه:

مقدار 15-10 گرم پودر گل بنفشه را در یک لیتر آبجوش بمدت 12 دقیقه دمکرده و مطابق دستور یا روزی سه مرتبه و هر مرتبه یک فنجان میل کنید.

 

* طرز تهیه روغن بنفشه:
روغن کنجد ۲۰۰ گرم و بنفشه پودر شده  ۲۰ گ
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)

پرهیزات و مضرات
-مصرف زیاد آن باعث ضعف دل و گرفتگی و ثقل معده و تهوع و التهاب و تب های گرم می شود. البته بعضی این مضار را به خشک آن نسبت داده ‏اند . - استعمال آن برای زنان باردار مضر است و باعث اسقاط جنین می گردد.(ادامه مطلب)
-مصرف زیاد آن باعث ضعف دل و گرفتگی و ثقل معده و تهوع و التهاب و تب های گرم می شود. البته بعضی این مضار را به خشک آن نسبت داده ‏اند .
- استعمال آن برای زنان باردار مضر است و باعث اسقاط جنین می گردد.
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
منابع
المنصوری فی الطب ،قانون (ترجمه شرفکندی) ؛ ج‏2، یادگار در دانش پزشکی و داروسازی ،إرشاد ،دقائق العلاج ؛ ج‏2 ،کتاب گیا (راهنمای گیاهی) ،دائرة المعارف بزرگ طب اسلامی ؛ ج‏9 ، گیاهان دارویی و نحوه کاربرد آ(ادامه مطلب)
المنصوری فی الطب ،قانون (ترجمه شرفکندی) ؛ ج‏2، یادگار در دانش پزشکی و داروسازی ،إرشاد ،دقائق العلاج ؛ ج‏2 ،کتاب گیا (راهنمای گیاهی) ،دائرة المعارف بزرگ طب اسلامی ؛ ج‏9 ، گیاهان دارویی و نحوه کاربرد آنها برای بیماریهای مختلف در طب سنتی ، درمان با گیاهان از نظر طب قدیم و جدید با تصاویر گیاهان ، مجموعه پیک شفا متن‏ج‏7 و معارف گیاهی ج‏6
کلمات کلیدی
google plus google plus facebook twitter   share
ما را در فیسبوک دنبال کنید... کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به پورتال درمان اختصاصی طب سنتی می باشد
پیاده سازی پورتال و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک