سامانه تشخیص بیماری و تجویز دارو

آیا می دانید چگونه می توانید بیماری خود یا عزیزانتان را تشخیص و برای آنها دارو تجویز کنید؟

 

این سامانه براساس  نظریه تدبیر و درمان شیخ اجل ابوعلی سینا و ترکیب ماتریسی اطلاعات مندرج درپایگاه های گیاهان دارویی ، بیماریها و خصوصیات اختصاصی ادامه مطلب

ورود به سامانه
گیاهان دارویی
خردل

خردل

خواص درمانی
* خواص درمانی خردل در طب سنتی: 1-برای تسکین دردسیاتیک خردل سیاه را خیس نموده بصورت ضماد استعمال نمائید یا مقدار ۲۵۰ گرم آرد خردل، ۵ گرم فلفل سفید و ۵ گرم زنجبیل را با سکنجبین مخلوط نموده و بصورت ضماد(ادامه مطلب)
* خواص درمانی خردل در طب سنتی:

1-برای تسکین دردسیاتیک خردل سیاه را خیس نموده بصورت ضماد استعمال نمائید یا مقدار ۲۵۰ گرم آرد خردل، ۵ گرم فلفل سفید و ۵ گرم زنجبیل را با سکنجبین مخلوط نموده و بصورت ضماد در محل درد بگذارید.
2-اگر دمکرده کوبیده دانه خردل میل شود ، چهره را گلگون می نماید.<
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
مشخصات
گیاهی است از خانواده ‏Cruciferae ، یکساله با ساقه‏ ای پرشاخه و بلند، ارتفاع آن تا یک متر و حتی به یک و نیم متر هم می‏ رسد . پوشیده از کرک زبر و برگ های متناوب است. برگ های فوقانی بدون دمبرگ و برگ های (ادامه مطلب)
گیاهی است از خانواده ‏Cruciferae ، یکساله با ساقه‏ ای پرشاخه و بلند، ارتفاع آن تا یک متر و حتی به یک و نیم متر هم می‏ رسد . پوشیده از کرک زبر و برگ های متناوب است. برگ های فوقانی بدون دمبرگ و برگ های پایین ساقه با دمبرگ و بوی خاص کومارین می‏ دهند.
گلهای آن زردرنگ، میوه آن به شکل خورجین نازک و ک
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
ترکیبات شیمیایی
دانه‌های خردل سرشار از کلسیم، منگنز، اسیدهای چرب امگا ـ 3 ، ویتامین A ،آهن ، منیزیم ، روی، پروتئین ، فیبر خوراکی ، چند گلیکوزید- آب- لعاب- موسیلاژ- روغن ثابت- لیناماراز- مایروزیناز- فسفاتاز- لاکتاز- س(ادامه مطلب)
دانه‌های خردل سرشار از کلسیم، منگنز، اسیدهای چرب امگا ـ 3 ، ویتامین A ،آهن ، منیزیم ، روی، پروتئین ، فیبر خوراکی ، چند گلیکوزید- آب- لعاب- موسیلاژ- روغن ثابت- لیناماراز- مایروزیناز- فسفاتاز- لاکتاز- سینالبین- آراشیدیک‏اسید- لیگنوسریک‏اسید- اروسیک‏اسید- لینولئیک اسید- سینیگروزید هستند.
دارای ی
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید) `
ملاحظات و طرز تهیه
* طرز تهیه سس خردل:از آنجایی که هر ۱۰۰ گرم از سس خردل غیر رژیمی نزدیک به ۲۷۰ کیلوکالری انرژی دارد ،شما باید برای سوزاندن این مقدار از انرژی نزدیک به ۹۵ دقیقه پیاده روی کنید و از سوی دیگر،شما می توانید(ادامه مطلب)

* طرز تهیه سس خردل:
از آنجایی که هر ۱۰۰ گرم از سس خردل غیر رژیمی نزدیک به ۲۷۰ کیلوکالری انرژی دارد ،شما باید برای سوزاندن این مقدار از انرژی نزدیک به ۹۵ دقیقه پیاده روی کنید و از سوی دیگر،شما می توانید یک قاشق مرباخوری آرد را با ۵۰ گرم کره سرخ کنید و سپس ۱۲۰ گرم آب گوشت یا م
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)

پرهیزات و مضرات
خردل برای گرم‌ مزاجان مضر است و باید با مصلح میل شود. -مضرات مصرف بیش از حد خوردن خردل برای بیماران التهاب پروستات، گرفتگی عروق، التهاب کلیه، سکته مغزی، یبوست، سرطان،حساسیت ،برای کودکان زیر 5 سال (ادامه مطلب)
خردل برای گرم‌ مزاجان مضر است و باید با مصلح میل شود.
-مضرات مصرف بیش از حد
خوردن خردل برای بیماران التهاب پروستات، گرفتگی عروق، التهاب کلیه، سکته مغزی، یبوست، سرطان،حساسیت ،برای کودکان زیر 5 سال مضر است، اسید اوریک (اوره) (اوره) و نقرس مضر می‌باشد و طحال را از بین می برد .
میل جن
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
منابع
اسرار گیاهان دارویی ، ریاض الادویه ، تحفة المؤمنین ج‏1 ، مخزن الأدویه ،أسماء الأدویة و سایت ehow
اسرار گیاهان دارویی ، ریاض الادویه ، تحفة المؤمنین ج‏1 ، مخزن الأدویه ،أسماء الأدویة و سایت ehow
کلمات کلیدی
google plus google plus facebook twitter   share
ما را در فیسبوک دنبال کنید... کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به پورتال درمان اختصاصی طب سنتی می باشد
پیاده سازی پورتال و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک