سامانه تشخیص بیماری و تجویز دارو

آیا می دانید چگونه می توانید بیماری خود یا عزیزانتان را تشخیص و برای آنها دارو تجویز کنید؟

 

این سامانه براساس  نظریه تدبیر و درمان شیخ اجل ابوعلی سینا و ترکیب ماتریسی اطلاعات مندرج درپایگاه های گیاهان دارویی ، بیماریها و خصوصیات اختصاصی ادامه مطلب

ورود به سامانه
سایر گیاهان مشابه
گیاهان دارویی
خرما

خرما

خواص درمانی
1- آرد خرما جهت در درمان اسهال موثر است. 2- خرمای سبز ضعف میل جنسی را برطرف می کند . 3- خیساندن آن در شیر تازه همراه با دارچین در رفع ضعف نیروی جنسی مفید است. بهتر است مجددا مقداری شیر تازه بعد از فع(ادامه مطلب)
1- آرد خرما جهت در درمان اسهال موثر است.
2- خرمای سبز ضعف میل جنسی را برطرف می کند .
3- خیساندن آن در شیر تازه همراه با دارچین در رفع ضعف نیروی جنسی مفید است. بهتر است مجددا مقداری شیر تازه بعد از فعالیت جنسی بنوشید.
4- مداوم خوردن آن با مغز بادام خصوصا بجای صبحانه درمان لاغری می باش
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
مشخصات
خرما میوه‏ای مشهور است و درخت آن نر و ماده می‏باشد. نر آن گل و خوشه برمی‏ آورد و میوه نمی‏ آورد بر خلاف ماده آن و در خوشه‏ های گل هر دو نوع گرد می ‏باشد و آن غبار را کشن خرما می‏گویند و در ابتدای ظهور(ادامه مطلب)
خرما میوه‏ای مشهور است و درخت آن نر و ماده می‏باشد. نر آن گل و خوشه برمی‏ آورد و میوه نمی‏ آورد بر خلاف ماده آن و در خوشه‏ های گل هر دو نوع گرد می ‏باشد و آن غبار را کشن خرما می‏گویند و در ابتدای ظهور خامی گرد نر را بر ماده می ‏زنند و میوه آن بزرگ و شیرین و شاداب و تخم آن کوچک می‏ گردد و از ابتدای پ
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
ترکیبات شیمیایی
خرما دارای 25 درصد ساکاروز ، 50درصد گلوکز ،0.9% پروتئین ، 0.3% چربی و مواد آلبومینوئیدی ، پکتین و آب می باشد . بعلاوه دارای ویتامین های مختلف منجمله ویتامین A,B,C,E و مقداری املاح معدنی می باشد . در (ادامه مطلب)
خرما دارای 25 درصد ساکاروز ، 50درصد گلوکز ،0.9% پروتئین ، 0.3% چربی و مواد آلبومینوئیدی ، پکتین و آب می باشد . بعلاوه دارای ویتامین های مختلف منجمله ویتامین A,B,C,E و مقداری املاح معدنی می باشد .
در هر یک‏صد گرم قسمت قابل خوردن خرمای خام و خشک مواد زیر وجود دارد
آب 22 گرم- پروتئین 2/ 2 گر
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید) `
ملاحظات و طرز تهیه
هسته درخت خرما را در کرده و از آن نان می پزند، این نان برای کسانیکه رژیم لاغری دارند، مفید می‏ باشد.- هسته را بو داده و از آن بعنوان قهوه استفاده می کنند زیرا دم کرده آن بسیار مطبوع است،حتی آنرا د(ادامه مطلب)

هسته درخت خرما را در کرده و از آن نان می پزند، این نان برای کسانیکه رژیم لاغری دارند، مفید می‏ باشد.
- هسته را بو داده و از آن بعنوان قهوه استفاده می کنند زیرا دم کرده آن بسیار مطبوع است،حتی آنرا در آب برای چند روز خیس کرده و بعنوان غذای مقوی به شترهای خود می دهند و معتقدند که این غذا از
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)

پرهیزات و مضرات
مواظب باشید در خوردن آن افراط نکنید زیرا دارای قند زیادی است . - مصرف آن برای گرم مزاجان بدون مصلح مضر می باشد. برای کسانیکه لوزالمعده حساس دارند و یا آنهایی که بیماری قند در خانواده آنها وجود دارد ب(ادامه مطلب)
مواظب باشید در خوردن آن افراط نکنید زیرا دارای قند زیادی است .
- مصرف آن برای گرم مزاجان بدون مصلح مضر می باشد.
برای کسانیکه لوزالمعده حساس دارند و یا آنهایی که بیماری قند در خانواده آنها وجود دارد باید کمتر از این میوه استفاده کنند
- سنگین و دیر هضم ، زیاد خوردن آن در گرم مزاجان و س
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
منابع
قانون (ترجمه شرفکندی) ج‏2 ، دائرة المعارف بزرگ طب اسلامی ج‏2 ، اسرار گیاهان دارویی ، مخزن الأدویه ، دقائق العلاج ج‏2 ، مجموعه پیک شفا ‏ج‏7 ، اسرار گیاهان دارویی ، قرابادین کبیر، کفایه منصوری ، مجموع(ادامه مطلب)
قانون (ترجمه شرفکندی) ج‏2 ، دائرة المعارف بزرگ طب اسلامی ج‏2 ، اسرار گیاهان دارویی ، مخزن الأدویه ، دقائق العلاج ج‏2 ، مجموعه پیک شفا ‏ج‏7 ، اسرار گیاهان دارویی ، قرابادین کبیر، کفایه منصوری ، مجموعه مقالات قرآن و طب ج‏2
کلمات کلیدی
google plus google plus facebook twitter   share
ما را در فیسبوک دنبال کنید... کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به پورتال درمان اختصاصی طب سنتی می باشد
پیاده سازی پورتال و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک