پرتال درمان اختصاصی طب سنتی - طب سنتی

منوی اصلی
سامانه تشخیص بیماری و تجویز دارو

آیا می دانید چگونه می توانید بیماری خود یا عزیزانتان را تشخیص و برای آنها دارو تجویز کنید؟

 

این سامانه براساس  نظریه تدبیر و درمان شیخ اجل ابوعلی سینا و ترکیب ماتریسی اطلاعات مندرج درپایگاه های گیاهان دارویی ، بیماریها و خصوصیات اختصاصی ادامه مطلب

ورود به سامانه
بیماری های شایع
التهاب رحم

التهاب رحم

تعریف
التهاب سودائی بر اثر غلظت مواد موجود در رحم، طول مکث‏ مواد در رحم و گرم بودن آن عارض شده و باعث سخت شدن مواد در آن و ایجاد التهاب و سفتی در رحم می‏ کند. در این نوع تورم به دلیل بافتِ لحمی ،عضلانی ،عص(ادامه مطلب)
التهاب سودائی بر اثر غلظت مواد موجود در رحم، طول مکث‏ مواد در رحم و گرم بودن آن عارض شده و باعث سخت شدن مواد در آن و ایجاد التهاب و سفتی در رحم می‏ کند.
در این نوع تورم به دلیل بافتِ لحمی ،عضلانی ،عصبی و غضروفی دیواره رحم بیشتر گرفتار می‏ شود و آنچه از کثافات و مواد غلیظه به سوی آن می‏ آید، در
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
علل و عوارض
بیماری
* با شدت گرفتن ماده این بیماری، امکان دارد یک یا چند علت زیر در بروز این عارضه دخالت نمایند: - چون رحم جسمی شدید الحراره است، مواد لطیف در آن تحلیل رفته و مواد غلیظ در آن متراکم مانند سنگ شده و نمی ‏ت(ادامه مطلب)
* با شدت گرفتن ماده این بیماری، امکان دارد یک یا چند علت زیر در بروز این عارضه دخالت نمایند:
- چون رحم جسمی شدید الحراره است، مواد لطیف در آن تحلیل رفته و مواد غلیظ در آن متراکم مانند سنگ شده و نمی ‏توانند از دهانه عروق مترشحه خارج شوند.
- گاهی شیوع آن پس از التهاب گرم رحم اتفاق می افتد.(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
علائم
-ورم رحم -انحراف در شکل رحم -سنگینی زیر شکم یا رحم -سستی و ضعف عمومی بیمار -درد رحم -تیرگی ترشحات رحم یا عفونت رحم -سفتی موضع درد -ادرار دردناک -یبوست مزاج -لرزش در پای راست -لرزش در پای چپ -کاهش وزن(ادامه مطلب)
-ورم رحم
-انحراف در شکل رحم
-سنگینی زیر شکم یا رحم
-سستی و ضعف عمومی بیمار
-درد رحم
-تیرگی ترشحات رحم یا عفونت رحم
-سفتی موضع درد
-ادرار دردناک
-یبوست مزاج
-لرزش در پای راست
-لرزش در پای چپ
-کاهش وزن و لاغری
-خشکی‏ دهان
-کبودی رنگ چهره و رخسار
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
شیوه مراقبت برای
کنترل بیماری
• گه‏گاهی لازم است خون‏گیری برای درمان یا ورم سخت سرطانی با توجه به شرایط مریض انجام شود و رگ صافن زده شود ،حوالی رگ صافن زالو انداخته شود یا حجامت ساقین پاها صورت گیرد. • از طریق فصد باسلیق‏ (شاهرگ (ادامه مطلب)
• گه‏گاهی لازم است خون‏گیری برای درمان یا ورم سخت سرطانی با توجه به شرایط مریض انجام شود و رگ صافن زده شود ،حوالی رگ صافن زالو انداخته شود یا حجامت ساقین پاها صورت گیرد.
• از طریق فصد باسلیق‏ (شاهرگ دست، سیاهرگی که به موازات محور بازو قرار گرفته است) باید تا حد توان و قدرت بدنی بیمار خون خارج ش
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
ملاحظات و
پرهیزات
* توضیحات و پیشگیری : • پس از رسیدن ماده سودا به رحم و دفع فضول مواد زاید غلیظ ، رحم به جانب مخالف ورم کشیده می ‏شود. • رحم عضوی است غشایی و ضخیم که تشکیل شده از وریدها و شریان‏ های فراوان که مواد غلی(ادامه مطلب)
* توضیحات و پیشگیری :
• پس از رسیدن ماده سودا به رحم و دفع فضول مواد زاید غلیظ ، رحم به جانب مخالف ورم کشیده می ‏شود.
• رحم عضوی است غشایی و ضخیم که تشکیل شده از وریدها و شریان‏ های فراوان که مواد غلیظ غالباً به راحتی در آن تحلیل نرفته و به طرف آن می‏ روند. لذا اگر ورم سفت در جلو باشد، رحم
(برای دیدن ادامه مطلب ثبت نام کنید) ، (اگر عضو سایت هستید ، عضویت خود را ارتقاء دهید)
منابع
تذکرة العلاج ، مجربات حکیم علی گیلانی ، تحفة المؤمنین ج‏2 ، خلاصة الحکمة ، مخازن التعلیم ، نسخه شفا ، دائرة المعارف گیاه درمانی ایران ، ناباروری و منع باروری در پزشکی ایران ، مجموعه پیک شفا ج‏6 ، اک(ادامه مطلب)

تذکرة العلاج ، مجربات حکیم علی گیلانی ، تحفة المؤمنین ج‏2 ، خلاصة الحکمة ، مخازن التعلیم ، نسخه شفا ، دائرة المعارف گیاه درمانی ایران ، ناباروری و منع باروری در پزشکی ایران ، مجموعه پیک شفا ج‏6 ، اکسیر اعظم ج 2 و ج 3، طب اکبری ج 2، معالجات عقیلی، ج 2، رموز اعظم ج 2، مجربات فرنگی، بیماری‏های رحم و قانون ج 3،
کلمات کلیدی :
google plus google plus facebook twitter   share
نظرات

 نام:
 *نظر:
برای ثبت نظر خود باید ابتدا وارد سایت شوید،در صورتی که هنوز ثبت نام نکرده اید اینجــا را کلیک کنید.

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به پورتال درمان اختصاصی طب سنتی می باشد
پیاده سازی پورتال و پشتیبانی توسط توسعه فناوری اطلاعات اینتک